راهنمای خرید

راهنمای خرید هود آشپزخانه

راهنمای خرید هود آشپزخانه ، چه مدل هودی بهتره فروشگاه فرجی هوم

در فضای آشپزخانه های امروزی، یکی از تجهیزاتی که کاربردی فراوان دارد، هود آشپزخانه است. اینکه چه مدل هودی مناسب آشپزخانه شماست، به مواردی بستگی دارد. در مقاله راهنمای خرید هود آشپزخانه به شما در انتخاب هود مناسب آشپزخانتان کمک خواهیم کرد.

سوالاتی که احتمالا هنگام خرید هود خواهید پرسید.

 • بهترین برند هود کدام برند است؟
 • جدیدترین مدل هود آشپزخانه کدام است؟
 • هود موتور فلزی بهتره یا موتور پلاستیکی؟
 • هود با چه قدرتی برای آشپزخانه مناسبه؟

راهنمای خرید هود ، هود چه مدلی بهتره

برای خرید هود آشپزخانه به چند نکته میتوان توجه کرد که در زیر به آنها اشاره میکنیم

 • برند هود
 • قدرت مکش هود
 • مدل هود
 • نوع موتور (فلزی یا پلاسیتک)
 • سنسور ها و امکانات هود
 • فیلتر هود

برند های هود آشپزخانه

این محصول در برندهای متنوعی در بازار یافت می‌شود. که معروف ترین این برندها هود جیانو ، هود داتیس ، هود کن ، هود اخوان ، هود بیمکث ، هود آلتون .

هر کدام از این برند ها که عنوان شد قیمت و مدل های متنوعی دارند که با توجه به سلیقه و بودجه خود می توانید اقدام به خرید آنها نمایید.

قدرت مکش مناسب هود آشپزخانه

مکش هود در واقع قدرت دستگاه برای خروج هوای آشپزخانه به خارج است. این قدرت مکش با واحد متر مکعب در ساعت یا فوت مکعب در دقیقه محاسبه می شود. هر چه میزان توانایی هود بیشتر باشد؛ حجم هوای خروجی آن نیز بیشتر است. به همین جهت نصب هودهای پرقدرت برای آشپزخانه های بزرگ یا اجاق ها با شعله های متعدد لازم است.

برای محاسبه قدرت مکش مناسب هود باید طول، عرض و ارتفاع آشپزخانه را در یکدیگر ضرب کنید. هودهای مناسب برای هر آشپزخانه بر اساس استانداردهای مهندسی باید قدرت 15 بار تخلیه هوا را داشته باشند. به همین جهت باید عدد به دست آمده از ابعاد آشپزخانه را در عدد 15 ضرب کنید تا قدرت مناسب مکش هود به دست آید.

معرفی انواع مدل هود

هود آشپزخانه مدل های متنوع تولید شده اند که با توجه به نوع دکوراسیون آشپزخانه و امکانی که از نظر فضا در اختیار دارید میتوانید مدل مورد نظر خود را انتخا نمایید. در مقاله راهنمای خرید هود ، به انواع مدل هود اشاره شده اس.

 • هود زیر کابینتی 
 • هود مخفی
 • هود مورب
 • هود شومینه ای 
 • هود جزیره
 • هود آسانسوری

که در ادامه توضیح بیشتری درباره هر کدام خواهیم داد.

هود زیرکابینتی

این مدل از هود، فاقد دودکش میباشد و زیر کابینت نصب می‌شوند و لوله خرطومی جهت تخلیه هوا ، درون کابینت جای گذاری می‌شود. و یا از فیلتر ذغالی استفاده میگردد تا لوله خرطومی حذف گردد.

 • نصب هود زیر کابینتی بر همانطور که از نامش پیداست، زیر کابینت انجام می‌شود.

هود زیرکابینتی

هود مخفی

این مدل هود دارای دودکش است، و بیشتر بدنه هود داخل کابینت قرار می گیرد. و قسمت کمی از هود مانند صفحه کنترل لبه استیل یا شیشه و فلیتر آن قابل رویت هستند. هود مخفی بیشتر برای افرادی مناسب است که ترجیح می‌دهند از دکوراسیون یکدستی استفاده کنند. و هود بیش از اندازه به چشم نخورد.

 • نصب هود مخفی درون کابینت انجام می‌شود. پس باید به ابعاد برش و نصب آن دقت نمود.

هود مخفی

هود مورب

هود مورب در میان سایر هود ها بیشترین نما را دارد. که از جنس شیشه ، استیل یا ترکیب این دو در بازار یافت می‌شود. قالبا فیلتر های هود مورب توسط یک درب کاور میشود که صفحه کنترل نیز ممکن است روی آن قرار گیرد. درب به صورت دستی که دارای جک آسان باز شو است یا به صورت برقی و توسط ریموت کنترل باز میشود. و فیلتر های قابل درسترسی است.

 • نصب هود مورب بر روی دیوار صورت می پذیرد.
مطالعه کنید  گاز صفحه استیل بهتره یا شیشه ای؟

هود مورب

هود شومینه ای

هود شومینه ای نیز جزو محصولات پر طرفدار است. این مدل هود نمای متعادل تری دارند و نمای دودکش بیشتر مشخص است. و می تواند ، از جنس شیشه ، استیل یا ترکیب این دو باشد.

 • نصب هود شومینه ای بر روی دیوار صورت می پذیرد.

هود شومینه ای راهنمای خرید هود آشپزخانه ،بهترین مدل هود شومینه ای

هود جزیره

شاید اینگونه بتوان عنوان کرد که هود جزیره عموما در آشپزخانه هایی با فضای بزرگ بهتر قابل اجراست. زیرا تقریبا در وسط آشپزخانه ، و بالای گاز صفحه ای یا رومیزی نصب می‌شود.

 • نصب هود جزیره بر روی سقف انجام می‌شود.

هود جزیره آشپزخانه

هود آسانسوری

یکی از مدل های هود لاکچری که امروزه استفاده از آن طرفدار پیدا کرده است، هود آسانسوریست. این مدل هود به گونه ای است که به صورت توکار و پشت گاز رومیزی نصب می‎شود و در زمانی که نیاز باشد به صورت کنترلی از جای خود خارج می‎شود و به صورت آسانسوری بالا می‎آید و اقدام به تخلیه بو و دود ناشی از آشپزی میکند.

 • نصب هود آسانسوری بر روی کابینت و به صورت مخفی و توکار است.

هود آسانسوری چیست ، فروشگاه فرجی هوم

حال که به توضیح در مورد انواع مدل های هود پرداختیم می رسیم به مبحث موتور هود ، برای شما نیز سوالاتی در مورد اینکه چه موتوری برای هود بهتر است برایتان پیش آمده است. در مقاله راهنمای خرید هود به این مطلب نیز پرداخته ایم.

هود با موتور فلزی بهتره یا موتور پلاستیکی

در کل انواع هود آشپزخانه که تولید می‌شوند دارای دو مدل هود هستند، هود با موتور فلزی و هود با موتور پلاستیکی که در مورد این دو توضیحاتی ارائه خواهد شد.

موتور فلزی برای هود بهتره یا موتور پلاستیکی

هود با موتور پلاستیکی

در مورد عملکرد هودهای موتور پلاستیکی ، در مرحله اول باید بدانید که این هودها، نسل پیشرفته ای از هودهای پلاستیکی از جنس کربن بوده و تنها از روی عادت در میان مردم موتور پلاستیکی نامیده میشوند.

این موتورها کاملا نسوز و مقاوم در برابر حرارت هستند و نه آب میشوند و نه تغییر حالت میدهند. هودهای موتور پلاستیکی هم با صدایی بسیار کم کار میکنند واز دوام وماندگاری بالایی برخوردارند.

هود با موتور فلزی

هودهای موتور فلزی همانطور که از نامشان پیداست، دارای موتوری با بدنه، پروانه و حلزونی فلزی میباشند و از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردارند.

متاسفانه برخی افراد بخاطر داشتن ذهنیت منفی و قدیمی ، که به اشتباه در طول سالیان گذشته کسب کرده اند، این نوع هودها را بسیار پر سر و صدا میدانند واستفاده از آنها را ترجیح نمیدهند ، درحالی که شرکتهای بزرگ ، با بکارگیری بروزترین تکنولوژیها وبا استفاده از تجهیزات وقطعات مرغوب وبا کیفیت، هود های فلزی با صدای بسیار کم تولید کرده اند.

یکی از مزایای بسیار مهم استفاده از هود موتور فلزی، حفظ صدای کم تا پایان عمر دستگاه است. چرا که پره های فلزی این مدلها بر اثر حرارت و به مرور زمان تغییر حالت نمیدهند و از حالت استاندارد خود خارج نمیشوند.

سنسور ها و امکانات هود آشپزخانه

در ادامه مقاله راهنمای خرید هود، به سنسور هایی که ممکن است بر روی هود آشپزخانه وجود داشته باشد توضیحاتی ارائه می دهیم.

سنسور تشخیص بو و دود و حرارت

این سنسور به گونه ای عمل می کند که وقتی بر اثر پختن غذا دود و حرارت ایجاد می‌شود، هود به صورت اتوماتیک عمل کرده و روشن می شود و اقدام به پاکسازی هوا می‌کند.

تایمر دیجیتال

شاید برایتان مهم باشد که هود آشپزخانه بعد از مدتی کار کردن به صورت اتوماتیک خاموش شود. تایمر این کار را برای شما انجام می‌دهد.

درب با جک دستی یا برقی

بعضی از مدل های هود که عموما در هود مورب و مخفی وجود دارد، برای دسترسی به فیلتر ها، و یا بهینه کردن عملکرد هود، درب به صورت دستی یا به صورت برقی توسط ریموت کنترل باز می‌شود.

درب هود آشپزخانه

جمع بندی مقاله راهنمای خرید هود آشپزخانه

در مقاله راهنمای خرید هود آشپزخانه سعی شد تا انواع مدل های هود و موتور و امکانات آن برای شما شرح داده شود، تا بتوانید هنگام انتخاب و خرید هود آشپزخانه با اطلاعات کاملی اقدام نمایید. در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان فرجی هوم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. لطفا با نظرات خود، ما را در ارائه مطالب مفید تر یاری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *